Skip to content →

Azjatycka pielęgnacja twarzy krok po kroku

Azjatycka pielęgnacja od jakiegoś czasu wzbudza niebywałą fascynację. Kobiety starają się czerpać wzorce zarówno w działaniu, sposobie aplikacji kosmetyków. Zainteresowani znajdą ciekawe fakty  również w innych aspektach, które są związane z azjatycką pielęgnacją. Trudno się temu dziwić bowiem Azjatki zazwyczaj szczycą się idealną, nieskazitelną cerą. Ponadto wyglądają one zazwyczaj o wiele młodziej niż wskazywałby na to ich wiek. Tym samym nie potrzebują one wielu kosmetyków do makijażu, bowiem najważniejsza jest pielęgnacja.

 

azajtycka-pielegnacja-komiks

 

Azjatycka pielęgnacja – rytuał krok po kroku

Rytuał słynnej azjatyckiej pielęgnacji składa się z tak zwanych wielu poszczególnych etapów, kroków.

1. Oczyszczanie twarzy za pomocą olejku
2. Oczyszczanie twarzy pianką
3. Peeling ( jednak tego kroku nie wykonujemy codziennie, w zależności od potrzeby skóry co 3 dni, lub raz w tygodniu)
4. Tonizowanie
5. Aplikacja serum bądź esencji
6. Nakładanie emulsji lub lotionu
7. Aplikacja kremu pielęgnacyjnego
8. Aplikacja kremu pod oczy

Lista czynności, na początku może wzbudzać obawę, jednak w praktyce taka pielęgnacja wcale nie jest zbyt czasochłonna.

 

 

azjatycka-pielegnacja-mycie-twarzy

 

Sekret młodości koreanek

 

Sekretem urody Koreanek jest przede wszystkim przemyślana, konsekwentna pielęgnacja, na której koncentrują one niemal całą uwagę. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do maskowania niedoskonałości przy pomocy makijażu.

Azjatki są również bardzo świadome tego, iż promieniowanie słoneczne wywiera negatywny wpływ na cerę, dlatego też przez cały rok stosują odpowiednio dobraną ochronę przeciwsłoneczną.
Co więcej tamtejsze kobiety słusznie twierdzą, że łatwiej jest zapobiegać problemom, niż radzić sobie z ich rozwiązaniem. To właśnie dlatego już młode dziewczyny przykładają wagę do pielęgnacji oraz zapobiegania zmarszczkom.

Wszystko to sprawi, iż Azjatki mogą poszczycić się idealną cerą, o jakiej Europejki mogą zazwyczaj tylko marzyć. Jednak wzorowanie się na tamtejszej pielęgnacji z całą pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty, na które jednak niekiedy trzeba zaczekać. Stan cery poprawia się stopniowo, dlatego też nie można oczekiwać od razu cudów.

Published in Blog

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *