Skip to content →

Jak dbać o Beauty Blender, by cieszyć się nim jak najdłużej?

Gąbeczka do makijażu, tak samo jak każdy przedmiot – brudzi się i zużywa. Dlatego też należy wiedzieć, jak dbać o swój Beauty Blender, by był z właścicielem jak najdłużej. Do tego służą drobne zabiegi pielęgnacyjne, które sprawiają, że gąbka do makijażu może służyć dłużej.

Beauty blender jak go myć?

Oczywistą kwestią jest mycie swojej gąbki do makijażu. W końcu ma ona kontakt z produktem niesamowicie brudzącym – podkład, bronzer czy inny kosmetyk zostawia na gąbce swój ślad. Warto zauważyć, że pomimo swojej świetnej struktury, która zapobiega pochłanianiu kosmetyków, o swój Beauty Blender trzeba dbać i regularnie go myć. W przypadku takiej gąbeczki do makijażu nie istnieje konieczność mycia jej od razu po wykorzystaniu, Beauty Blender można umyć na chwilę przed ponownym użyciem.

Gąbkę do makijażu należy myć w zimnej lub letniej wodzie (gorąca przyczyni się do zniszczenia struktury). Woda najczęściej jest niewystarczająca do tego, by dokładnie wyczyścić gąbkę z resztek kosmetyku. Dlatego też warto zaopatrzyć się w mocniejsze środki. Istnieje specjalny płyn, który pomaga w czyszczeniu Beauty Blendera. Kupując Beauty Blender zestaw dwóch gąbek dostaniesz go gratis. Do kupienia jest tutaj.

Jednak jeśli ktoś nie chce wydawać kolejnych pieniędzy, może spróbować nieco mniej efektywnych, ale przynoszących pewne rezultaty środków. Delikatny szampon do włosów sprawdza się nie tylko w przypadku mycia pędzli, ale też do utrzymywania gąbek w czystości. Jeśli jednak ktoś nie chce wykorzystywać szamponu, może spróbować umyć Beauty Blender w wodzie z dodatkiem delikatnego mydła. Oczywiście takie metody nie sprawią, że gąbeczka do makijażu zostanie całkowicie pozbawiona resztek kosmetyków, jednak niektóre słabsze kosmetyki mogą zostać z niej wypłukane.

Pielęgnacja

Gąbkę do makijażu należy trzymać w przewiewnym miejscu, co zapobiegnie przyspieszonemu procesowi zużywania. Oczywiście warto traktować Beauty Blender delikatnie – nie rzucać nim, nie ściskać. Można nawet zakupić specjalny metalowy stojak, w którym gąbeczka będzie całkowicie bezpieczna.

Warto pamiętać o tym, że każdy przedmiot się zużywa – dlatego też jest możliwe, że po paru miesiącach trzeba będzie zaopatrzyć się w nowe gąbeczki do makijażu. Jednak odpowiednie dbanie o przedmiot na pewno zapewni dużo czasu spędzonego razem. Dodatkowo zaoszczędzić można nie kupując go w Sephorach, a sprawdzając co może zaoferować nam jakaś tańsza drogeria internetowa – np. Puderek.com.pl

Published in Blog

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *